top of page

Efektowne zwycięstwo juniorów młodszych przed barażami

Na zakończenie rywalizacji w Lidze Wojewódzkiej juniorzy młodsi Górnika Łęczna pokonali Hetmana Zamość 7:0. Zielono-czarni okazali się najlepszą drużyną Lubelszczyzny w tej kategorii wiekowej i powalczą o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17.

Piłkarze Górnika byli zdecydowanymi faworytami pojedynku z Hetmanem i potwierdzili to już w 6. minucie, gdy piłkę w bramce rywali umieścił Kacper Koza. Jeszcze w pierwszej połowie golkipera przeciwników pokonali Kacper Głowacz i Szymon Małyska, przez co na półmetku rywalizacji gospodarze prowadzili 3:0. Po zmianie stron łęcznianie nie zwalniali tempa, a prym w ofensywie wiódł Kacper Głowacz. Do bramki zdobytej przed przerwą nasz uczeń dołożył kolejne trzy trafienia. Na listę strzelców wpisał się także Michał Steszuk i ostatecznie Górnicy pokonali drużynę z Zamościa 7:0. Już przed tym spotkaniem podopieczni Daniela Onyszki byli pewni pierwszego miejsca w Lidze Wojewódzkiej. Zielono-czarni zakończyli rywalizację z bilansem dwunastu zwycięstw i dwóch porażek, wyprzedzając drugą w tabeli Wisłę Grupa Azoty Puławy aż o 16 punktów. Tytuł najlepszej drużyny województwa w tej kategorii wiekowej zapewnił zawodnikom Górnika awans do baraży o grę w Centralnej Lidze Juniorów.

W barażach piłkarze Górnika zmierzą się z KKP Koroną Kielce. Pierwsze starcie tego dwumeczu zostanie rozegrane w Łęcznej 18 czerwca o godzinie 16:00.

Górnik Łęczna U17 - Hetman Zamość U17 7:0 (3:0)

Bramki: Kacper Głowacz x4, Kacper Koza, Szymon Małyska, Michał Steszuk

Górnik: Ostrowski (SMS) (81' Niewiadomski) (SMS) - Wronka (SMS) (70' E. Stadnicki) (SMS), Sienicki (SMS) (70' O. Stadnicki) (SMS), Małecki (SMS) (60' Rzeszutek) (SMS), Dylewski (SMS) (70' Jasiński) (SMS), Skotarczak (SMS), Małyska (SMS) (75' Babisz) (SMS), Pastusiak (SMS), Steszuk (SMS), Koza (SMS), Głowacz (SMS)