top of page

Juniorzy młodsi wywalczyli wygraną w końcówce

W 9. kolejce Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych ekipa Górnika Łęczna złożona z uczniów naszej szkoły wygrała z Wisłą Grupa Azoty Puławy 2:1. Obie bramki dla zielono-czarnych zdobył Ryszard Kornacki.

Zespół prowadzony przez Daniela Onyszkę bardzo dobrze radzi sobie w rywalizacji najlepszych drużyn województwa. W pierwszych ośmiu kolejkach łęcznianie odnieśli pięć zwycięstw, notując dodatkowo dwa remisy i tylko jedną porażkę. W meczu z Wisłą długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W 37. minucie Ryszard Kornacki przełamał strzelecki impas i na półmetku rywalizacji to gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron zielono-czarni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Przyjezdni szukali swoich okazji do zdobycia wyrównującego gola i dopięli swego w 89. minucie, gdy piłkę w bramce Górnika umieścił Bartosz Milde. Łęczyńska ekipa do samego końca walczyła o wygraną, co przyniosło efekt. W doliczonym czasie gry Ryszard Kornacki po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

W następnej kolejce Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych zawodnicy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Hetmanem Zamość (26 maja, 11:00).

Górnik Łęczna U17 - Wisła Grupa Azoty Puławy U17 2:1 (1:0)

Bramki dla Górnika: Ryszard Kornacki x2

Górnik: Abramczyk (SMS) - Kałużny (SMS) (70' Wasilewski) (SMS), Dąber (SMS), Gąsławski (SMS), Dyguś (SMS) (55' Piotrowski) (SMS), Kornacki (SMS), Groszek (SMS), Eminowicz (SMS), Słomka (SMS) (55' Kalinowski) (SMS), Głowacz (SMS) (65' Duma) (SMS), Bajus (SMS) (55' Niezabitowski) (SMS)