top of page

Juniorzy starsi wrócili z Ostrowca Świętokrzyskiego bez punktów

Nie najlepiej wyjazdowy mecz Ligi Makroregionalnej w Ostrowcu Świętokrzyskim będą wspominali juniorzy starsi Górnika Łęczna. Zespół złożony z uczniów naszej szkoły przegrał z tamtejszym KSZO 2:4. Obie bramki dla łęczyńskiej drużyny zdobył Norbert Kudła.

Po efektownej wygranej z Motorem Lublin (5:1), którą podopieczni Karola Wiecha odnieśli w ostatniej kolejce, zielono-czarni jechali do Ostrowca Świętokrzyskiego z dużymi nadziejami. Natomiast to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 20. minucie Alana Ostrowskiego pokonał Alan Sadłas. Odpowiedź łęcznian była zdecydowana. Norbert Kudła dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, przez co na półmetku rywalizacji to Górnicy prowadzili 2:1. W drugiej połowie do siatki trafiali tylko zawodnicy KSZO. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zanotowała trzy trafienia i ostatecznie zwyciężyła 4:2. Reprezentanci Lubelszczyzny ponieśli piątą porażkę w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej. Po tej przegranej drużyna prowadzona przez Karola Wiecha spadła na szóste miejsce w ośmiozespołowej stawce.

W następnej kolejce Ligi Makroregionalnej zawodnicy Górnika Łęczna zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz (13 maja, 12:00).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski U19 - Górnik Łęczna U19 4:2 (1:2)

Bramki dla Górnika: Norbert Kudła x2

Górnik: Ostrowski (SMS) - A. Gęca (SMS), S. Gęca (SMS), Szczerba (SMS) (90' Zduńczyk) (SMS), Dyś (SMS), Garbacz (SMS), Marotto (SMS) (73' Mroszczyk) (SMS), Jawidzyk (SMS) (55' Gonder) (SMS), Smorga (SMS) (73' Kotarski) (SMS), Kudła (SMS) (55' Zakharczuk) (SMS), Szałachowski (46' Luchowski) (SMS)