top of page

Porażka juniorek Górnika w Kielcach

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorek U17 zawodniczki GKS-u Górnik Łęczna rywalizowały na wyjeździe z KSP Kielce. Łęcznianki musiały uznać wyższość przeciwniczek i przegrały to spotkanie 2:3.

Piłkarki Górnika przystąpiły do meczu w Kielcach po wygranej nad liderującym Śląskiem Wrocław. Podopieczne Nataszy Górnickiej były faworytkami tego starcia, jednak mecz rozpoczął się lepiej dla gospodyń, które w 6. minucie objęły prowadzenie po bramce Magdaleny Kowalskiej. Na półmetku rywalizacji kielczanki prowadziły 1:0. Po zmianie stron Magdalena Kowalska po raz drugi wpisała się na listę strzelców. Zielono-czarne złapały kontakt z rywalkami dzięki bramce Mai Wypych. Natomiast w 72. minucie bramkarka naszej ekipy Wiktoria Tywoniuk została ukarana czerwoną kartką, a chwilę później gospodynie zdobyły trzeciego gola. Zespół z Łęcznej oparty na naszych uczennicach dążył do odrobienia strat. W doliczonym czasie gry Maja Wypych pokonała bramkarkę przeciwniczek, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu. Górniczki przegrały to spotkanie 2:3, notując trzecią ligową porażkę w tym sezonie.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U17 zawodniczki GKS Górnika Łęczna zagrają u siebie z KS SWD Wodzisław Śląski (29 kwietnia, 15:00).

KSP Kielce - GKS Górnik Łęczna 3:2 (1:0)

Bramki dla Górnika: Maja Wypych x2

Górnik: Tywoniuk (SMS) - Wróbel (SMS), Krok (SMS), Stachura (SMS), Zając (SMS) (87' Ilczuk) (SMS), Dessauer (SMS), Walczak (SMS), Paradowska (SMS), Wypych (SMS), Wójcik (73' Okoń) (SMS), Michaluk (SMS)